Pandí příběh

Všechno odstartovala náhoda.

Kdyby mě kamarád v roce 2017 nepožádal o pomoc s odvozem dětí, asi bych se dnes věnoval něčemu jinému. Jenže tahle přátelská výpomoc byla osudová.

Došlo mi, jak moc je logistika kolem dětí náročná. Jsou to nejen odvozy do škol a školek, ale taky cesty na kroužky a sportovní tréninky. K tomu rodiče musí zvládat ještě vlastní práci a péči o domácnost… Skloubit všechno dohromady bývá nadlidské.

Stačí si uvědomit, co obnáší třeba takový tenis. Talentované děti můžou mít tréninky i pětkrát týdně. Kariéru budoucích Federerů tak klidně může zastavit to, že je nemá kdo dopravit na kurt.

Proto jsem přišel s myšlenkou profesionálního osobního odvozu. Takového, který dětem zajistí nejen bezpečnou přepravu, ale i veškerý doprovodný servis. Aby rodiče mohli starosti spojené s odvozem kompletně hodit za hlavu.

Vsadil jsem na individuální přístup, citlivost a dokonalou spolehlivost.

Chtěl jsem tak vytvořit protipól k anonymním taxi službám. Nabídnout dlouhodobou spolupráci s člověkem, kterého dítě důvěrně zná. Který mu pomůže nejen s odvozem, ale dovede ho až na místo, pomůže s věcmi, počká na něj, jak dlouho bude potřeba, a zase ho v pořádku dopraví domů.

Ukázalo se, že přesně taková služba některým rodinám chyběla.

Projekt, který odstartoval jediným řidičem a jediným zákazníkem (a vznikl vlastně náhodou), si tak brzy začal získávat další příznivce.

Po pěti letech fungování už flotila PANDA Ride čítá 12 vlastních vozů, kterými pravidelně rozvážíme asi stovku dětí. Naši řidiči své svěřence doprovází leckdy i několik let a doslova je vidí vyrůstat. V mnoha případech se z nich stali prakticky členové rodiny.

Pro rodiče těchto dětí znamená naše služba spousty ušetřených hodin, které můžou věnovat něčemu jinému než řízení auta. Třeba práci, dětem, nebo sami sobě.

V poslání společnosti PANDA Ride se do jisté míry odráží i odkaz dědečka Tomáše Janouta.

„Už jako malému mi vyprávěli, jak dědeček musel chodit do školy vzdálené 14 kilometrů. Pěšky. V zimě si dokonce musel prošlapávat cestu závějemi, jiná možnost tehdy nebyla. Přesto rodiče trvali na tom, aby školu nezanedbával. Věděli, že vzdělání bude pro jeho budoucnost klíčové.

S touto myšlenkou přistupuji i k Panda Ride: Chci dětem usnadňovat přístup ke vzdělání i dalším aktivitám, které je v životě můžou posouvat dál.“ (Tomáš Janout)

 

Tomáš Janout

ředitel a zakladatel