We will safely transport your children anywhere you would like.

With the same care as if you were the one driving.

Choose from our services

Being a parent doesn’t mean being a personal driver.
 That is what we are here for.“ 

Tomáš Janout,
founder and CEO of Panda Ride

Why should you trust us?

Our experience speaks for itself:

700+

happily
transported children

We do our best to ensure that the journey is as pleasant, as it is safe. We believe that joined rides give both the drivers and the kids a lot of joy. Children are excited to see us and we are excited to see them.

5000+

completed
rides

Every customer is a unique. We plan each journey carefully and make sure we don’t neglect any part. We prepare the child car seat in advance and make sure the size is perfectly fitting for our passengers. We further plan out the route and parking.

1 000 000+

km without
a crash

Our drivers are professionals who think of safety all the time. Furthermore, they use safe vehicles which get checked regularly.

References from our existing customers:

Sylvie Egho

star (2)
star (2)
star (2)
star (2)
star (2)

PANDA ride je přesně to, co naše rodina potřebovala. Díky Pandě odpadly naše každodenní “starosti” s přepravou syna do školy. Syn si cestování s Pandou užívá a já zase vím, že se na ně mohu spolehnout – 100% bezpečnost, výborná komunikace. Moc děkujeme.

Sandra Zazvonilová

star (2)
star (2)
star (2)
star (2)
star (2)

PANDA ride je úžasný servis. Vím, že je mé dítě přepravováno v bezpečí s velmi pozorným řidičem. Nic není problém a na všem se lze domluvit. Velmi doporučuji všem rodičům.

Petra Ceconikova

star (2)
star (2)
star (2)
star (2)
star (2)

Malá svého “strejdu pandu” miluje. Vím, že je v bezpečí s někým, kdo jí obstará všechny věci potřebné kolem příchodu do školky a dokonce s nadstandardními prosbami. Mohu se spolehnout, že i odchod ze školky probíhá na 1*. Už bych si to ani jinak nedokázala představit.

Become our client

We are here for you 7 days of the week.

Nothing is a problem. We will adjust to your rhythm and schedule. We operate primarily in Prague but we are open to discussing other routes with you. All you need to do is will out the following interest form.